Wigilia dla pacjentów - 24.12.2013
W dniu Wigilii od samego rana panowa³ uroczysty nastrój. ¦wiate³ka na choince, melodie i ¶piew kolêd z p³yt oraz przygotowany przez personel stó³ wigilijnego, to pocz±tek donios³ej chwili. Personel i wolontariusze od¶wiêtnie przygotowali pacjentów do uroczystej Wigilii. Do niektórych pacjentów przyby³y rodziny.

Wigilia 2014r. by³a dla pacjentów wyj±tkowa. W spotkaniu op³atkowym udzia³ wzi±³ Zarz±d Szpitali Tczewskich S.A.: Prezes Janusz Boniecki i Wiceprezes Marzena Mrozek oraz kapelan ks. dr S³awomir A³aszewski. Najwiêksz± rado¶æ i dumê sprawi³a nam obecno¶æ Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Ryszarda Kasyny. Po odczytaniu Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, s³owie Bo¿ym skierowanym przez ks. Biskupa oraz wspólnej modlitwie, podzielili¶my siê op³atkiem. Ks. Biskup ka¿demu z³o¿y³ ¿yczenia i udzieli³ b³ogos³awieñstwa Bo¿ego. Odwiedzi³ chorych le¿±cych, pozostaj±cych w ³ó¿kach. Chwila indywidualnej rozmowy, serdeczne i ciep³e s³owa pocieszenia wywo³a³y szczególne emocje pacjentów. Wzruszenie, rado¶æ i ³zy, to emocje, które towarzyszy³y wielu pacjentom. Nade wszystko ukojenie bólu duchowego, g³êboko zapisa³o siê w sercach pacjentów, ich rodzin i personelu.  Nikt w tym wyj±tkowym czasie nie czu³ siê samotny i opuszczony. Stali¶my siê jedn±, wielk± Rodzin±.

Na stole wigilijnym, dziêki wsparciu wielu sponsorów i pomocy wolontariuszy, nie zabrak³o barszczu, piero¿ków z kapust± i grzybami, ¶ledzika, kanapek z ³ososiem, ciasta, pierników i mandarynek. Na honorowym miejscu po³o¿ono op³atek na sianku, ¶wiecê wigilijn± oraz Bibliê ¦wiêt±.

W uroczystej Wigilii udzia³ wziê³y dzieci i m³odzie¿ wraz z rodzicami oraz wolontariusze, którzy przy akompaniamencie gitary, organów i tr±bki przygotowali koncert kolêd i pastora³ek. Do ¶piewu zachêcili wszystkich uczestników spotkania. Wyra¿amy wdziêczno¶æ za umilenie tak donios³ej uroczysto¶ci.

Serdecznie dziêkujemy wszystkim darczyñcom za pomoc.