Aktualno¶ci    Telefony    Przewodnik pacjenta    Przetargi    Praca
  BIP
  Nawigacja
Spó³ka
  Info

Szpital
  O nas
  Telefony
  Dane
  Przetargi
  Praca
  Zbiory Danych

Oddzia³y

Pracownie

Poradnie

  Sterylizacja
  Szko³a Rodzenia
  Nocna opieka
  Przewodnik pacjenta
  Informacje dla pracowników
  Ogród Nadziei

  Nagrody

Gepard Biznesu 2012

Rzetelni w ochronie zdrowia

Konkurs Efektywna Firma 2012

Przyjazny Szpital 2005

Per³y Medycyny 2010

Per³y Medycyny 2011

Per³y Medycyny 2011

Przyjazny Szpital 2005

Wiktoria 2012

Pielêgniarka Roku 2007

Certyfikat Rzetelni w Ochronie Zdrowia

Certyfikat - ISO 9001:2008

Certyfikat - ISO 9001:2008

Certyfikat - ISO 9001:2008

Certyfikat - ISO 9001:2008

Per³y Medycyny 2009

Per³y Medycyny 2010

Per³y Medycyna 2011

Per³y Medycyny 2011

Per³y Medycyny 2013

Per³y Medycyny 2013

Konkurs Efektywna Firma 2012

Konkurs Gepardy Biznesu 2012

Wiktoria 2012

  Rehabilitacyjny

Centrala: tel. 058-531-33-19

Oddzia³ po³o¿ony jest w centrum miasta, w piêknym, rozleg³ym parku. Atrakcyjna lokalizacja, nieopodal Wis³y, wyremontowane pomieszczenia oraz specjalistyczny sprzêt umo¿liwiaj± zapewnienie Pañstwu kompleksowego i profesjonalnego leczenia. Zatrudniony personel to pracownicy doskonale przygotowani do ¶wiadczenia us³ug medycznych odznaczaj±cy siê serdeczno¶ci±, ¿yczliwo¶ci± i rzetelno¶ci±. Posiadaj± pe³ne kwalifikacje, s± oddani pracy, ambitni, nie unikaj± nowych wyzwañ. Wspólnym wysi³kiem d±¿ymy do zaoferowania Pañstwu ¶wiadczeñ na wysokim poziomie, z uwzglêdnieniem indywidualnych potrzeb ka¿dego pacjenta. Oddzia³ dysponuje nowoczesnym sprzêtem i wykonywane s± tutaj zabiegi z zakresu:

  • ELEKTROLECZNICTWO: a) galwanizacja - wykorzystywana w leczeniu nerwobólów, przewlek³ych zespo³ów bólowych, choroby zwyrodnieniowej, dyskopatii, pora¿eñ wiotkich, zaburzenia kr±¿enia obwodowego, utrudnionego zrostu po z³amaniu; b) jonoforeza - zabieg wprowadzenia leku do tkanek za pomoc± pola elektrycznego; stosowany w chorobach reumatycznych, zwyrodnieniowych, stanach pourazowych, rwie kulszowej, stanach zapalnych; c) pr±dy diadynamiczne - o dzia³aniu znieczulaj±cym, wykorzystywane w chorobach zwyrodnieniowych, reumatycznych, zespole Sudecka, do stymulacji miê¶ni przy ich zaniku z unieruchomienia; d) pr±dy interferencyjne - wp³ywaj± na poprawê ukrwienia i dzia³aj± przeciwbólowo.
  • ¦WIAT£OLECZNICTWO: - solux; - bioptron; - laser - nowoczesny zabieg wykorzystywany w leczeniu chorób reumatycznych, stanów pourazowych, schorzeñ dermatologicznych (owrzodzenia troficzne podudzi), stomatologicznych i ortopedycznych (chondromalacja, przed³u¿ony zrost ko¶ci).
  • POLE MAGNETYCZNE: a) terapuls - aparat wytwarzaj±cy impulsowe pole elektromagnetyczne wielkiej czêstotliwo¶ci wywo³u±c efekt przeciwbólowy, przeciwzapalny; przyspiesza wch³anianie krwiaków i obrzêków w stanch, w których przeciwwskazane jest dzai³anie ciep³a; b) magner - aparat wytwarzaj±cy pole magnetyczne ma³ej czêstotliwo¶ci o bardzo szerokim zastosowaniu w zaburzeniach trofiki (odle¿yny, owrzodzenie ¿ylne, stopy cukrzycowe), w celu obni¿enia napiêcia miê¶ni, wzmo¿enia procesów uwapnienia, przeciwbólowo, przy przewlek³ych stanach zapalnych narz±dów mi±¿szowych.
  • ULTRAD¬WIÊKI - nowoczesny zabieg o efekcie przeciwbólowym, obni¿aj±cym napiêcie miê¶ni (szczególnie przy bólach krzy¿a).
  • KRIOTERAPIA - zabieg z udzia³em CO2 w temperaturze -78°C, który dziêki zmniejszeniu szybko¶ci przewodnictwa nerwowego i podwy¿szeniu progu bólu jest szczególnie przydatny w zaostrzeniu chorób reumatycznych, przy wzmo¿onym napiêciu miê¶ni, stosowany przed æwiczeniami.
  • KINEZYTERAPIA - pe³en zestw æwiczeñ.
  • MASA¯E: - czê¶ciowe; - ca³kowite.
  • HYDROTERAPIA: Wirówka koñczyn górnych i dolnych. Zabiegi te obejmuj± pacjentów szpitalnych, z poradni rehabilitacyjnej jak i prywatnych. Leczenie uzupe³niaj±ce oferujemy w ramach profesjonalnej terapii zajêciowej, spotkañ z psychologiem oraz æwiczeñ prowadzonych przez logopedê.

Rehabilitacja:

  • rehabilitacja ogólnoustrojowa w warunkach oddzia³u stacjonarnego – rehabilitacji tej podlegaj± pacjenci, którzy nie s± w stanie korzystaæ ze ¶wiadczeñ ambulatoryjnych lub w trybie oddzia³u dziennego i wymagaj± ca³odobowego nadzoru. Pacjent zg³asza sie na oddzia³ z wynikami badañ potwierdzaj±cymi rozpoznanie
  • rehabilitacja neurologiczna wczesna – kwalifikuj± sie chorzy do 3 m-cy od ostrego incydentu mózgowego, urazu lub zabiegu operacyjnego OUN. Kieruj± lekarze oddzia³ów neurologicznych, neurochirurgicznych, urazowo-ortopedycznych, intensywnej terapii, wewnêtrznych, w wyj±tkowych przypadkach lekarze poradni neurologicznych
  • wtórna rehabilitacja neurologiczna – leczenie chorych, którzy nie kwalifikuj± sie ju¿ do wczesnej rehabilitacji, a z powodu stanu neurologicznego wymagaj± leczenie w warunkach stacjonarnych
  • rehabilitacja neurologiczna wczesna ciê¿kich uszkodzeñ CUN (w tym paraplegii i tetraplegi) – kwalifikuj± siê chorzy do 3 miesiêcy od ostrego incydentu mózgowego, urazu lub zabiegu operacyjnego, z 5-tym stopniem w skali Rankina. Przyjêcie chorego do naszego Szpitala nastêpuje bezpo¶rednio z oddzia³u kieruj±cego. Kieruj± lekarze oddzia³ów neurologicznych, neurochirurgicznych, urazowo-ortopedycznych, intensywnej terapii, wewnêtrznych.
  • wtórna rehabilitacja neurologiczna ciê¿kich uszkodzeñ CUN – kwalifikuj± siê chorzy, którzy nie kwalifikuj± sie do wczesnej rehabilitacji ciê¿kich uszkodzeñ CUN, a z powodu dysfunkcji narz±du ruchu i/lub stanu neurologicznego (4 i 5 stopieñ w skali Rankina), wymagaj± leczenia w warunkach stacjonarnych.
  • rehabilitacja ogólnoustrojowa w warunkach oddzia³u dziennego – rehabilitacja ze wskazañ ortopedycznych, reumatologicznych, neurologicznych (stany pourazowe i schorzenia przewlek³e) u chorych wymagaj±cych usprawnienia kompleksowego, którego nie mo¿na zapewniæ ¶wiadczeniem ambulatoryjnym, a stan pacjenta nie wymaga ca³odobowego nadzoru fachowego. Pacjenci zg³aszaj± siê na oddzia³ z wynikami badañ potwierdzaj±cymi rozpoznanie
  • rehabilitacja domowa (¶rodowiskowa) Dla osób, które ze wzglêdu na stopieñ niepe³nosprawno¶ci nie mog± dotrzeæ do placówek lecznictwa ambulatoryjnego ¶wiadczymy us³ugi w trybie rehabilitacji domowej. Rehabilitacja domowa obejmuje chorych z zaburzeniami funkcji narz±du ruchu spowodowanymi: • ogniskowymi uszkodzeniami mózgu – do 12 miesiêcy od ostrego incydentu mózgowego • uszkodzeniem rdzenia krêgowego – do 12 miesiêcy od uszkodzenia • chorobami przewlekle postêpuj±cymi (miopatie, rdzeniowy zanik miê¶ni, przewlek³e zespo³y piramidowe itp.) • choroba zwyrodnieniowa stawów po zabiegach endoprotezoplastyki stawu (do 3 m-cy po operacji) • stany po urazach koñczyn dolnych

    Kieruj±c chorego na nasz Oddzia³ uprzejmie prosimy o wype³nienie do³±czonego wniosku – informacje w nim zawarte pomog± nam zakwalifikowaæ chorych do ww. Kategorii. Wnioski prosimy kierowaæ na nasz oddzia³:
    – poczt±
    – faksem pod numer (058) 531-30-72
    – do sekretariatu pn.-pt. 8.00-14.00
    SKIEROWANIE NA ODDZIA£ REHABILITACYJNY

    Galeria Oddzia³u Rehabilitacyjnego